تور پوکت

//تور پوکت

تور پوکت

تور پوکت

درباره شهر پوکت مطلب بسیار است عزیزانی که قصد سفر به پوکت با تور پوکت را دارند بد نیست ادامه مطلب را ملاحظه کنند.پوکت یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگردی تایلند و بزرگ ترین جزیره این کشور است.

بیشتر شهرت پوکت برای سواحل زیبا و غواصی در آب های تمیز و شن های سفید آن است. اما علاوه بر آن، جنگل های بکر و زیبا و کوه های سرسبز نیز دارد. به طوری که می توان گفت نام پوکت از واژه ای مالزیایی به معنای تپه و کوه گرفته شده است.
پوکت که در دریای آندامان و خلیج پاتونگ قرار دارد به وسیله پلی به بخش اصلی تایلند وصل می شود و هتل ها و رستوران های فراوانی در سواحل آن می توان پیدا کرد.
بیش از ۷۰ درصد این جزیره را کوهستان تشکیل داده است. از نظر آب و هوا باید گفت، گرم و مرطوب است و گاهی بادهای موسمی می وزند.
از آنجا که پوکت جزیره ای در میان آب هاست و هیچ خشکی دیگری در اطراف آن نیست، می توانید آن ر ابه قایقی شناور درون استخری پرآب تشبیه کنید.
از سال ۱۹۷۰ میلادی این جزیره میزبان گردشگران فراوانی از نقاط مختلف دنیا بوده است. مردم از سراسر جهان برای لذت بردن از سواحل زیبای این جزیره و جنگل ها و طبیعت تقریبا بکر آن به پوکت سفر می کنند. تقریبا یک پنجم گردشگرانی که به تایلند سفر می کنند حتما از پوکت هم دیدن می کنند.
یکی از امکانات بسیار خوب جزیره پوکت امکان دسترسی به آن با هر نوع وسیله نقلیه از ماشین و قطار گرفته تا هواپیما و قایق است.
این جزیره جاذبه های متنوعی از مراکز خرید و پارک ها گرفته تا رستوران های مختلف و معابد دارد که از کوچک و بزرگ و مرد و زن را سرگرم می کنند.

تور پوکت

تور پوکت

نکات مهمی که قبل از دریافت تور پوکت حتما باید توجه کنید

سفرکردن به پوکت بسیار آسان است، یک فرودگاه بین‌المللی دارد که این فرودگاه در شمال جزیره پوکت قرار گرفته است و هر روز پروازهای زیادی از همه‌جای دنیا به آن انجام می‌شود. البته از ایران پرواز مستقیم به پوکت وجود ندارد و باید فرودگاه بانکوک را برای ترانزیت انتخاب کنید. رفتن از فرودگاه به سمت مرکز شهر با تاکسی یا اتوبوس امکان‌پذیر می باشد.

محدودیت بار در پروازهای پوکت

ایرآسیا ۱۵ کیلو (اضافه بار برای هر کیلو حدود ۳ دلار)

 تای ایرویز ۲۵ کیلو (اضافه بار برای هر کیلو حدود ۲ دلار)

اورینت تای ۲۰ کیلو  است.

از این رو مسافرانی که قصد خرید بیشتری در تور تایلند و یا در تور پاتایا دارند، بهتر است که شهر پوکت را ابتدای سفر خود قرار دهند!

وسایل نقلیه در پوکت

در پوکت همه‌ی تاکسی‌ها مجهز به تاکسی‌متر هستند و هزینه‌ی خیلی بالایی ندارند ولی طبعاً از اتوبوس گران‌تر هستند. اتوبوس‌ها در سطح شهر کم‌تر می‌باشند و برای گشتن داخل شهر دو گزینه‌ وجود دارد:

  • توک‌توک: که تبدیل به یکی از جاذبه های تایلند شده اند. توک توک موتورسیکلت‌هایی با سه چرخ و کابین خیلی کوچک می باشند که بسته به حال و هوای راننده‌اش با رنگ و آویزهای گل و مهره تزئین می‌شوند. توک توک ها کرایه‌ی مشخصی ندارند و بیشتر به صورت توافقی بین مسافر و راننده تعیین می‌شود.
  • مینی‌بوس: مینی‌بوس ها هم در سطح جزیره، ایستگاه‌های متعدد و کرایه‌ی ثابتی دارند و اگر وقت داشته باشید، می‌توانید سوار یکی از این‌ مینی بوس ها بشوید و از جاذبه های مختلف پوکت دیدن کنید. البته تمام رفت‌وآمدها بستگی به فصل سفر دارد.

درج دیدگاه